Послання на сорокову річницю аварії на ЧАЕС
Настала дата пам’яті про чорнобильську трагедію. Уявляємо собі, як Ви пригадуєте ту безпрецедентну катастрофу сороколітної давності та молитеся у важкій ситуації, коли не зупиняється атака агресорів. Ми щиро бажаємо, щоб Ваші молитви були почуті, та Бог відгукнувся на неї.
Ми, члени організації “Чорнобиль-Тюбу”, які продовжували працювати в Україні протягом 36 років, зустрічаємо цю дату разом із Вами. Цього дня ми сумуємо про смерть тих, хто помер через наслідки цієї катастрофи, та тих, з якими ми стали друзями у процесі співробітництва.
Ми не можемо забувати людей, які самі постраждали від наслідків аварії, але продовжують працювати для того, щоб підтримувати один одного. Сьогодні, після 40 років, Ви ще намагаєтесь передавати уроки атомної катастрофи наступному поколінню та всьому світу, що викликає у нас повагу до Вас та бажання Вас підтримувати у Вашому старанні. І в Японії чимало людей намагаються передавати жахи атомної катастрофи в Хіросімі, Нагасакі та Фукусімі. Однак у японському суспільстві досі відсутний консенсус не використовувати атомну енергію. Але дуже важливо продовжувати запалювати світло, яке передає жахи радіації. Щиро сподіваємося, що Ваше світло і наше світло разом будуть передавати наступним поколінням і всьому світу важливість того, щоб більше не множити радіоактивні речовини на землі.
На закінчення хочемо молитися за те, щоб Ваше життя було захищене, у Вас якомога більше був час спокою і швидше повернулися до Вас мирні дні. Ви подолали труднощі після аварії на ЧАЕС і тепер подолаєте складнощі через війну. Ми вважаємо, що Ваше терпіння підкріплює Вас і дає надію на перемогу та мир. Зустрічаючи сорокову річницю аварії, ми сподіваємося, що наша дружба та співпраця ще довго триватимуть.
26.04.2026
Члени ради некомерційної громадської організації
«Чорнобиль-Тюбу»

